Wikileaks: Hillary Clinton IŞİD’i silahlandırarak küçük bir servet kazandı

 

Sansasyonel bir gelişme yaşandı, Wikileaks’in kurucusu Jullian Assange, ABD başkan adayı Hillary Clinton’ın Suriye’deki teröristleri silahlandırma ile görevlendirilmiş bir şirkette yöneticilik yaptığı zaman sürecinde 100 bin dolar para kazandığını açıkladı.

 

Democracy Now’a konuşan Assange, Dışişleri Bakanı olduğu süreçte Hillary Clinton’ın Fransız şirketi Lafarge’da da yöneticilik yaptığını, bu Fransız şirketinin, ABD tarafından gizlice Suriye’de Esad rejimini devirmek üzere görevlendirildiğini iddia etti.

 

Wikileaks twitter hesabından konu ile ilgili bir twit atılmış ve Clinton’ın Fransız şirketten 100 bin dolar nakit para aldığı duyurulmuştur.

https://twitter.com/wikileaks/status/760118982393430016

 

 

Açığa çıkan e-postalar, Hillary Clinton’ın Suriye’de teröristleri silahlandırması ile ilgili bilgiler içermektedir, silahlandırılan teröristler daha sonra IŞİD’e dönüşmüşlerdir.

 

Assange, ABD Dışişleri Bakanı iken Hillary Clinton’ın Suriye ve Libya’da teröristleri silahlandırmaya yardım ettiğini, Suriye’de Esad’ın devrilmesi için çalıştığını ve Libya’da Kaddafi’nin öldürülmesiyle dalga geçtiğini de ekledi.

 

FBI’in isterse Clinton’ı bu suçlardan tutuklayabileceğini söyleyen Assange, “Clinton’ın E-postalarını arşivleyip hiç silmediğini, bu epostalarda IŞİD ve benzeri grupların göz göre göre silahlandırıldığının belgeleri bulunmaktadır” dedi.

 

FBI’ın sızan e-postalar sebebi ile Clinton aleyhinde işlem yapmayacağını açıklamasının ardından Wikileaks Hillary Clinton ile ilgili daha fazla bilgi paylaşacağını duyurmuştu.

 

Paylaşılan bilgiler yardımıyla Hillary Clinton’ın kolaylıkla mahkûm edilebileceğini söyleyen Assange, FBI’ın bu yolda adım atacağını beklemediğini belirtti…

 

 

“Epostaların içerikleri, Clinton’ın Libya’da Muammer Kaddafi’yi devirme konusunda Pentagon yetkililerinin tereddütlerini göz ardı ettiğini doğrulamaktadır ve bu yetkililer Libya’da savaşın ardından bugün tanık olduğumuz kaos ortamının oluşacağını tahmin etmişlerdir.”

 

 

 

Kaynak: Daily Pakistan

https://en.dailypakistan.com.pk/world/hillary-clinton-made-a-small-fortune-by-arming-isis-wikileaks/