Udo Ulfkotte: “Alman politikacılar ABD kuklası”

Gazeteci ve siyaset bilimci Dr. Udo Ulfkotte, Alman gazetecilerin Amerikan çıkarlarını koruma uğruna çalışmaya sevk edildiklerini ve Alman politikacıların da Amerikan kuklası olduklarını söyledi. Ulfkotte, yalan haberlerin ana akım medyaya nasıl nüfuz ettiğini açıkladı.

Dr. Udo Ulfkotte, gazetecilerin ABD’nin çıkarlarını destekleyen yazılar yazmaya teşvik edildiklerini, ABD yanlısı yazılar yazdığı için altın saatler gibi hediyeler geldiğini söyledi.

Para ve hediyelerden daha önemlisi kariyer yapmak diyen Udo Ulfkotte, “ABD-NATO yanlısı yazılar yazıyorsanız sizi desteklerler, ama eğer yazmıyorsanız mesleğinizde yükselemezsiniz.” dedi.

25 yıldır gazeteci olduğunu dile getiren Dr. Udo Ulfkotte, yalan söylemek ve gerçekleri halka açıklamamak üzere eğitildiğini belirtti ve ekledi:

“Son aylarda görüyorum ki Amerikan ve Alman medyası Avrupa’da ve Rusya’da savaş istiyor, bu geri dönüşü olmayan bir nokta, artık ayağa kalkacağım ve haykıracağım, geçmişte yaptıklarım doğru değildi, insanları manipüle etmek, Rusya aleyhinde propaganda yapmak, gazeteci arkadaşlarımın yaptıkları da doğru değil çünkü onlar halka ihanet etmeleri karşılığında rüşvet aldılar, sadece Almanya’da da değil, tüm Avrupa’da.”

Kaynak: http://www.paulcraigroberts.org/2017/01/15/udo-ulfkotte-german-politicians-are-us-puppets/

http://www.globalresearch.ca/german-politicians-are-us-puppets-german-journalists-are-urged-to-bias-their-writings-in-favor-of-the-us/5412731