Teröre Kesin Çözüm

2016 yılı itibari ile, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin PKK terörü sebebiyle maddi kaybı 1 trilyon doların üzerindedir. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde insanlarımızı zorla ve beyin yıkama yoluyla saflarına katan terör örgütü, gençlerimizi yıllardır zehirlemekte, binlerce insanımızın kanına girmektedir. Dış güçlerin terör örgütlerine verdiği destek açık ve aşikardır, fakat bu kısa yazıda ne yapmamız gerektiğini ve insanlarımızı kıskacına alan terör belasını sonlandırmanın kesin çözümünü paylaşacağım.

 

  1. 2009 yılında yapılan bir ankette Güneydoğu Anadolu bölgemizde yaşayan insanlarımız, devletle bir sorunlarının olmadığını, terörün nedeninin işsizlik ve yoksulluk olduğunu söylüyor.

Bu nedenle, birinci öncelikte yapılması gereken şey, gelişmiş batı ülkelerinde olduğu gibi, Vatandaşlık Maaşı’dır. O bölgedeki yoksulluğun, dolayısı ile terörün kesin çözümü ‘Vatandaşlık Maaşı’dır. Her ay devletten alınacak bir miktar para özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizdeki insanlarımızı kısa bir sürede devletine ve vatanına bağlar.

Vatandaşlık Maaşı için birçok akılcı kriter getirilebilir, örneğin 15 yaşından itibaren bu maaş başlatılabilir…

Örnekler:

15 yaşında 250TL, 18 yaşından itibaren 400TL, asgari ücretle çalışanlara 200TL gibi…

Teröre bulaşmış, terör örgütleri ile ilişikleri tespit edilenler, hırsızlık, tecavüz, adam yaralama, öldürme vb. suçları işleyenlere maaş verilmez…

Zengin olarak kabul edilen kişilere, üzerinde birden çok mal varlığı olanlara, devlet memurlarına maaş verilmez, şeklinde kriterler ile bu maaşın yanlış ellere geçmesi çok rahatlıkla önlenebilir.(Daha birçok kriter getirilebilir.)

Ayda belli miktar devletten maaş alan Güneydoğu halkı, kısa bir sürede terörle aralarına mesafe koyar.

 

  1. Terörün ikinci büyük nedeni eğitimsizliktir. Eğitim Ayağı:

a.) Milli çıkarlar ile uyuşan bir Milli Eğitim Sistemi ve Milli Eğitim Müfredatı.

b.) Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri için yatılı okullar, ve güvenlikli birkaç okuldan oluşan mini kampüsler.

c.) Yatılı okula çocuklarını gönderen ailelere teşvik sağlanması.

d.) Çocukların okul saatleri dışında zamanlarını geçirebilecekleri Kütüphane, Gençlik Merkezleri gibi alanların yaygınlaştırılması.

 

 

  1. İkiz Yasalar‘ın iptali.

 

  1. Terör örgütü ile alakası olan bölücü partilerin kapatılması, üyelerine ve yöneticilerine süresiz siyaset yasağı.

 

  1. Doğurganlık oranı Türkiye ortalamasının neredeyse 5 katı olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri için Aile planlaması.

 

  1. Yanlış, kirli bilgilerin, kasıtlı yalan haberlerin ve terör örgütü propagandasının halka ulaşmasının engellenmesi. Terör örgütünün Medya Ayağı’nın, ilgili yayın organlarının, TV, gazete vb. yayınlarının engellenmesi, kapatılması, engellenemeyen veya yurt dışından yayın yapanların, uydu yayınlarının teknolojik yöntemlerle bölgesel olarak engellenmesi, sosyal medya hesapları dahil tüm önlemlerin alınması. Halkın haberleri doğru kaynaklardan edinebilmesinin sağlanması.

 

 

Bütün bu maddelerin uygulanması ülkemizde terörü kısa bir sürede tamamen ortadan kaldıracaktır.