Pablo Escobar’ın oğlu açıkladı: “Babam CIA için çalıştı, uyuşturucu tüccarlığı yaptı” ana akım medya sessiz

 

Medellín kartelinin uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın oğlu Juan Pablo Escobar Henao, babasının CIA için çalıştığını söyledi.

 

Escobar’ın oğlu, “Pablo Escobar In Fraganti” isimli yeni kitapta, babası Pablo Escobar’ın Amerikan istihbarat teşkilatı CIA’e çalıştığını, kokain satarak Orta Amerika’da komünizme karşı savaşı finanse ettiğini açıkladı.

 

Orta Amerika ülkeleri: Guatemala, Belize, Honduras, Nikaragua, Kosta Rika, Panama, El Salvador.

 

Kitaptan alıntılar:

 

“Uyuşturucu ticareti hayal ettiğimizden çok farklı çıktı… CIA’nin yaptığı şey, uyuşturucunun ABD’ye girmesini sağlamak (sınır kontrol memurlarına verilen rüşvet ile) ve malı ucuza kapatmaktı.”

 

“Parayı kendi başına kazanmadı, ABD gizli servisleri, bu parayı kullanmasına izin verdi. CIA ile doğrudan ilişkileri vardı.”

 

“CIA’e en çok uyuşturucu satan kişi Pablo Escobar’dır.”

 

 

İlk kitabı Baba-Oğul ilişkileri üzerinde yoğunlaşmışken, Arjantin’de piyasaya yeni sürülen ikinci kitabı, uyuşturucu baronunun uluslararası yolsuzluk bağlantılarını inceliyor.

– Bir röportajda aynen şöyle diyor –   “ABD’li CIA’in işin içinde olduğu, babamın da aktif olarak rol aldığı,  uluslararası yolsuzluk bağlantıları.”

 

 

O devlet görevlileri, “Pablo Escobar’ın ortaklarıydılar” bu sayede Pablo Escobar yasalara meydan okuyabildi, sınırsız bir güce sahip oldu.

 

 

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu bilgiler ABD medyasında yer bulamadı…

 

 

 

 

 

(Özet çevirisi yapıldı.)

Kaynak: http://thefreethoughtproject.com/escobar-son-cia-cocaine/