Irak’ta ABD’nin hava saldırısında 30 sivil katledildi

Musul’un Jadida bölgesinde sözde üst düzey bir IŞİD’in bir liderine ait olduğu iddia edilen bir eve ABD uçaklarının düzenlediği hava saldırısında sivil halktan 25 ila 30 kişi hayatını kaybetti. ( Cesetler paramparça olduğu için, tam sayı bilinmemekte.)

Hedefteki sözde IŞİD komutanı da o an için evde değilmiş.

Kaynak: http://theantimedia.org/us-led-airstrikes-kill-civilians-iraq/

( Not: ABD, 2016’da toplam 26 bin 171 bombardıman düzenlemiş. Saat başı 3 bomba atılmış. Türkiye’de ise Amerikan-Batı uşağı medya bu rakamları görmezden gelmektedir.

Sadece Suriye’de yüzlerce sivil, Amerikan bombardımanlarıyla katledilmiştir, herhangi bir Türk televizyonunda Amerikan uçakları Suriye’de çocukları, sivilleri bombalıyor diye bir haber duydunuz mu?

Ben duymadım!

Uluslararası Af Örgütü’nün konu ile ilgili haberi: (İngilizce)

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2016/10/usa-must-come-clean-about-civilian-deaths-caused-by-coalition-air-strikes-in-syria/

Yukarıdaki haber kesin raporlanmış hava saldırılarına dayanılarak hazırlanmıştır, raporlanmayan kim vurduya gitmiş saldırıları kapsamıyor. (çok yüksek irtifadan uçan İHA görülmez ve işitilmez) 14 - 15 km yukarıdan uçan bir drone ve bıraktığı füze gözle görülmez!

İlgilenenler için MQ-9 Reaper UAV Predator videosu (İngilizce)

https://www.youtube.com/watch?v=2kfrWcVBMhs