Amerika’nın savaş suçu ve katliam fotoğrafları

 

Ölüm Takımı’nın Fotoğrafları…

ABD ordusuna ait bir birlik, Afganistan, Kandahar’da görevlendirilir. 'Ölüm takımı' adı verilen bu askerler, masum sivilleri katletmeye başlar. Askerler, katliamların hatıra olarak fotoğraflarını da çekerler ve arkadaşları ile paylaşırlar. Pentagon, fotoğraflar yayılmaya başlayınca, ilk etapta olağanüstü bir çaba ile engellemeye çalışır. Fotoğraflar, sitelerden yok edilir. Ancak başarılı olamazlar.

 

Bir internet sitesi, 150’den fazla fotoğrafı ele geçirir ve yayımlar. ABD askerleri, eğlence için Afganistan’da sivilleri katletmişlerdir. (Jeremy Morlock isimli asker, itiraf etmiştir.) Müfreze içerisindeki askerlerin çoğunluğu, Afganlardan nefret etmektedir. Askerlerden biri, Afgan halkı için “herkes bunların barbar olduğunu biliyor” demiştir.

 

 

DİKKAT! Aşağıda yer alan fotoğraflar, ölü insan bedenleri ve şiddet içermektedir. 18 yaşının altındaysanız siteyi terk edin. Fotoğraflar, aşırı şiddet içerdiği için boyut olarak küçültülmüştür. Orijinal fotolara, sayfa sonundaki kaynak makale linklerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gul-madin-abd-afganistan-katliam

 

ABD askerleri, bu fotoğrafta La`l Mohammad Kalay isimli köyde yaşayan, Gül Mudin adında, 15 yaşında bir Afgan gencini öldürmüşler. Çocuğun üzerine el bombası atarlar ve sonrasında yakın mesafeden ateş ederler. Hatıra fotoğrafı çektirirler. Askerlerden biri, çocuğun parmağını hatıra amaçlı kesip, bir poşetin içine koymuş, kurutmak ve anı olarak saklamak istiyormuş.

 

Ceza almamak için Gül Mudin’i terörist gibi göstermeye çalışmışlar. ABD askerleri, Afganistan’da sahada buldukları silahları toplayıp, siviller kendilerine saldırıyormuş gibi gösterme amaçlı kullanıyorlarmış. Bu silahları, öldürdükleri masum sivillerin üzerlerine yerleştiriyorlarmış.

 

Bir ABD askeri, araçtan aşağı bir şeker atıp, şekeri almaya gelen çocukları silahla vurmaktan bile bahsetmiş.

Amerikan askerleri, Afgan çocuklarla sık sık fotoğraf çektirmişler…

Bir başka ABD’li asker, araçla çocukları ezmekten bahsetmiş.

 

 

 

afganistan-abd-askeri

 

ABD askeri, üssün yanında patlatılan Afgan polis arabasının yanında fotoğraf çektiriyor. Araç içerisinde buldukları silahları, masum sivilleri katlettiklerinde, saldırı süsü vermek amacıyla kullanmak için saklamışlar.

 

 

 

afganistan-abd-istilasi2

 

Skandal fotoğraflar yok edilmeye çalışılırken, katliamların birkaç askerin işi olmadığı, daha fazla askerin de işin içinde olduğunun kanıtı gizlenmeye çalışılıyor olabilir.

Bir kaynağa göre, öldürülen bu kişiler masum çiftçilermiş. Başka bir birlik tarafından öldürülüp yol kenarına bağlanmışlar. Üzerlerine “Taliban öldürüldü” yazısı yazılmış.

 

Parçalanmış ceset fotoğraflarını ve diğer bazı fotoğrafları siteye koymak istemedim.

Son güncelleme: 16.1.2018

Kaynak: www.rollingstone.com/politics/pictures/the-kill-team-photos-20110327